آموزش استفاده از کتراک تماس با ما
021284261

شنبه تا پنج شنبه - 9 الی 17

  فرم درخواست مشاوره رایگان :

  با خیال آسوده خرید کنید ...

  بهترین محصولات را از ما بخواهید ، ما میتوانیم با کمترین هزینه بهترین مواد موجود در بازار را به شما ارائه دهیم ، تنها کافیست فرم روبه رو را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم .

  لیست موضوعات

  آموزش استفاده از کتراک

  برای استفاده از کتراک باید آموزش استفاده از کتراک را بدانید زیرا بسیار مهم است که به درستی فرایند انجام کار را تکمیل کنید تا به نتیجه مطلوب دست یابید. برای کار با کتراک چندین مرحله وجود دارد که به ترتیب اولویت بندی می کنیم و به صورت کامل برای شما شرح میدهیم :

  مرحله اول :

  خرید کتراک از منابع معتبر جهت اطمینان از کیفیت محصول و کارایی آن ، پیشنهاد ما این است که از کتراک های اروپایی همچون بتونامیت استفاده کنید زیرا کیفیت این محصولات طی چندین سال آزمایش تضمین شده هستند. برای خرید میتوانید با ما در تماس باشید.

  بعد از خرید کتراک لازم است که موارد ایمنی مورد نیاز برای آموزش استفاده از کتراک را نیز تهیه نمایید که شامل دستکش لاستیکی ، ماسک و عینک ایمنی است که از بروز هر گونه حادثه احتمالی جلوگیری شود. کتراک به صورت کلی ماده ای ایمن است اما ممکن است در برخی افراد بروز حساسیت داشته باشیم یا در موقع ترکیب آن قطرات آن بر روی چشم ریخته شده و آسیب زا باشد که به همین منظور استفاده از وسایل ایمنی اجباری است .

   

  اجرای سوراخ کاری روی سطح (بتن ، ساروج ، سنگ و یا هرچیز دیگر).

  برای انجام سوراخ کاری بر روی سطح مورد تخریب نیاز به یک دریل با سر مته سایز 32 الی 40 میلی متر داریم هر کدام از این سر مته ها را موجود داشته باشید میتوانید به راحتی سوراخ کاری را انجام دهید (پیشنهاد می شود از سایز 32 استفاده کنید). برای سطح های سخت مانند ساروج ها و پلمپ های دفینه می بایست از سر مته های الماسه آلمانی استفاده کنید. مابقی سر مته ها سوخته می شوند.

  عمق هر سوراخ می بایسیتی بین 20 الی 25 سانتی متر باشد (80 الی 90 درصد عمق کل) و فاصله بین هر سوراخ میتواند از 20 سانتی متر الی 30 سانتی متر متفاوت باشد . فاصله و عمق پیشنهادی ما برای استفاده کتراک روی مواد مختلف به شرح زیر است :

  قدم اول - سوراخ کاری

  قدم اول – سوراخ کاری

  عمق سوراخ ها :
  عمق سوراخنوع ماده
  75-80 درصد عمق کلسنگ و ساروج
  90 درصد عمق کلانواع بتن ها (مسلح و غیر مسلح)

   

  فاصله بین سوراخ ها :

   

  فاصله بین سوراخ هانوع ماده
  30-50 سانتی مترسنگ سخت
  40-60 سانتی مترسنگ نرم
  40-60 سانتی متربتن معمولی (غیر مسلح)
  15-30 سانتی متربتن مسلح شده (بسته به کیفیت میلگرد ها و بتن میتواند متغییر باشد)

   

  پس از انجام سوراخ کاری خاک باقی مانده در سوراخ ها را با فشار هوا خارج کنید تا سوراخ ها تمیز و آماده بارگذاری کتراک باشند .

   

  ترکیب کتراک با آب

  در این مرحله از آموزش استفاده از کتراک درب سطل های بتونامیت را باز کنید برای این کار ابتدا لازم است که پلمپ آنرا که دور تا دور سطل است جدا کنید ، در صورتی که کتراک شما پلمپ نبود آنرا به فروشنده مرجوع کنید زیرا ممکن است کیفیت خود را از دست داده باشد و باعث هدر رفتن وقت و هزینه شما بشود.

  نحوه ترکیب بتونامیت با آب به این صورت است که بایستی 3 کیلوگرم از پودر کتراک را با یک کیلوگرم آب ترکیب نمایید ، یعنی درکل برای یک سطل ده کیلوگرمی بتونامیت شما نیاز به حدودا 3.4 لیتر آب نیاز دارید .

  بهتر است ترکیب آب و کتراک را کم کم آماده کنید به طور مثال ابتدا 3 کیلوگرم کتراک با 1 لیتر آب ترکیب کنید و داخل سوراخ ها بریزید ، اگر کم بود دوباره ترکیب کنید .

  دلیل این کار برای این است که ترکیب کتراک و آب فرایندی گرماده است و سریعا انجام می شود پس بهتر است هرچه سریع تر در سوراخ ها ریخته شود تا عملکرد قوی تری داشته باشد.

  برای ترکیب ابتدا آب را درون سطل ریخته و با همزن برقی یا دریل شروع به همزدن کنید و کتراک را به آرامی به آن اضافه کنید. انقدر مخلوط را هم بزنید که دیگر گلوله های کلوخه ای را درون ترکیب نبینید. حالا کتراک آماده انقال به سوراخ هایی است که از قبل آماده کرده ایم.

  نکته ایمنی : به هیچ عنوان کتراک را با آب سرد یا آب گرم ترکیب نکنید ، دمای آب باید بین 25 الی 30 درجه سانتی گراد باشد. ترکیب کتراک با آب سرد میتواند باعث انفجار شود که بسیار خطرناک است زیرا سیلیکون دی اکساید و کلسیم اکسید موجود در کتراک با آب واکنش نشان می دهد و باعث انفجار می شود.

  ترکیب آب و کتراک

  ترکیب آب و کتراک

  ریختن کتراک درون سوراخ ها

  کتراکی که از قبل آماده کرده ایم را با کمک قیف درون سوراخ هایی که از قبل آماده کرده ایم میریزیم ، سعی کنید به محض ترکیب کردن کتراک با آب آنرا به سوراخ ها منتقل کنید.

  پس از ریختن کتراک در سوراخ ها با یک عدد سیم فلزی به درون سوراخ ها بزنید تا هوای مانده در ته سوراخ ها خارج شده و اصطلاحا هواگیری شود. این کار باعث می شود که کتراک به عمق سوراخ ها رفته و عملیاد تخریب را به صورت کامل و با قدرت بیشتری انجام دهد.

  پیشنهاد می شود پس از هواگیری با استفاده از گوهه (درپوش) های چوبی سوراخ ها را بپوشانید. پس از گذشت حدودا یک ساعت درپوش ها به بیرون از سوراخ می آید و خارج می شود .

  ریختن کتراک در سوراخ

  ریختن کتراک در سوراخ

  کار با کتراک تمام شد

  حال باید صبر کرد تا کتراک عملکرد خود را تکمیل کند ، این عملکرد وابسته به شرایط مختلفی از جمله سختی سنگ ، دمای محیط ، سایز سوراخ ها ، فاصله سوراخ ها از یکدیگر و … میتواند متغییر باشد از 4 ساعت الی 24 ساعت نسبت به شرایط میتواند تغییر کند . پس بهتر است صبر داشته باشید تا کتراک به صورت کامل کار خودش را انجام دهد . آموزش استفاده از کتراک در اینجا به پایان می رسد.

  برای استفاده از کتراک بسته به عمق سوراخ هایی که حفر میکنید ، تعداد سوراخ ها و فاصله سوراخ ها از یکدیگر برای هر متر از سنگ ، ساروج یا بتن بین 2.5 کیلوگرم الی 10 کیلوگرم کتراک نیاز دارید. هرچه فاصله سوراخ ها کمتر و تعداد آنها بالاتر باشد تخریب زودتر انجام می شود و مطابق با آن مقدار مصرف کتراک نیز افزایش می یابد.

   

  تخریب با کتراک

  تخریب با کتراک

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *