آموزش استفاده از کتراک تماس با ما
021284261

شنبه تا پنج شنبه - 9 الی 17

  فرم درخواست مشاوره رایگان :

  با خیال آسوده خرید کنید ...

  بهترین محصولات را از ما بخواهید ، ما میتوانیم با کمترین هزینه بهترین مواد موجود در بازار را به شما ارائه دهیم ، تنها کافیست فرم روبه رو را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم .

  لیست موضوعات

  ساروج چیست

  ساروج سازه ایست مقاوم که از گذشته تا به امروز به عنوان ملات استفاده می شده است. اکثر حجم ساروج را آهک زنده و سیلیس تشکیل میدهد که آهک سازه را چسبنده میکند و سیلیس باعث استحکام بسیار زیاد سازه می شود .

  برای ساختن ساروج در گذشته از ترکیبات مختلفی استفاده می شده است به همین دلیل است که امروزه انواع مختلف ساروج در نقاط مختلف ایران مشاهده میکنیم . ترکیب آهک و آب و سیلیکون دی اکساید بیس اصلی تولید ساروج است اما افزودن برخی مواد دیگر مانند خاکستر ، تکه های چوب ، پشم انواع حیوانات ، سفال و … در ساروج وجود دارد که انواع مختلفی از آنرا میسازند و سختی های مختلفی دارد که در مناطق مختلف یافت می شود.

  ساروج

  ساروج

  کاربرد ساروج

  ساروج به صورت کلی ملاتی است مانند سیمان که در ساخت و ساز مورد استفاده است و در گذشته بسیار استفاده می شده به دلیل اینکه سیمان به صورت امروزی و صنعتی وجود نداشته است ملات های دست ساز مورد استفاده قرار میگرفته که به آن ساروج گفته می شود.

  در نقاطی که دفینه ها را مخفی میکرده اند روی آن و حتی در مواردی دور تا دور آنرا با ملات های ساروجی بسیار قوی می پوشاندند تا از دست دیگران مخفی بماند. ساروج ها با گذر زمان و شرایط جوی مانند بارش باران و … سخت تر می شوند و حتی میتوانند در برخی از گونه ها از سنگ های کوهستانی نیز سخت تر شوند که تخریب آنها بسیار سخت می شود .

   

  ضخامت ساروج در دفینه

  برای ارزیابی ضخامت ساروج در دفینه روش مستندی وجود ندارد که بتوان به آن اتکا کرد اما بستگی به نوع ساروج و دفینه آن ممکن است قطر و ضخامت ساروج در دفینه بین 0.8 متر تا 2 متر باشد. در گزارش هایی آمده است که ضخامت ساروج کمتر از این مقدار نیز بوده است.

  ساروج پل شاپوری

  ساروج پل شاپوری

  انواع ساروج و نحوه شناسایی آن

  ملات ساروج را چگونه شناسایی کنیم ؟ انواع رنگ ساروج چیست ؟ برای شناخت نوع ساروج نیاز است که به مواد اولیه تشکیل دهنده آن دقت کنید زیرا استحکام ساروج وابسته به نوع مواد تشکیل دهنده آن است ، ساروج هایی که نوعی فیلر درون آنها باشد مانند پشم حیوانات یا کاه استفاده شده است از نوع ساروج های سخت هستند . معمولا از این ساروج ها برای پلمپ کردن دفینه ها مورد استفاده قرار میگیرند ، همچنین برای مکان هایی که با رطوبت زیادی در ارتباط هستند مانند پل ها ، آب انبار ها و … مورد استفاده هستند زیرا مقاومت بسیار خوبی در رطوبت های بالا دارند .

  ساروج هایی که سیاه رنگ هستند معمولا حاوی خاکستر هستند که این خاکستر موجب کاهش متخلخل شدن ساروج و استحکام بالای آن می شود ، اصطلاحا به آن ساروج سیاه گفته می شود. این نوع ساروج ها برای ساخت و ساز مورد استفاده هستند ولی ممکن است برای دیواره های دفینه نیز مورد استفاده باشد .

  ساروج سفید نوع ساده ساروج است که معمولا محتوی خرده چوب است که سختی کمتری نسبت به مابقی انواع ساروج دارد و اکثر مناطق از این ساروج استفاده شده است. دسترسی به این ساروج بیشتر از مابقی انواع آن است و به راحتی میتوانید حتی در سازه های سنتی و قدیمی این ماده را مشاهده کنید .

  بر روی بسیاری از ساروج ها میتوانید اثر انسان و کار دست را مشاهده کنید که این امر خود برای شناسایی ساروج بسیار اهمیت دارد. کندن جوغن های مختلف روی ساروج میتواند نشان دهنده دفینه آن باشد همچنین برای شناخت خود ساروج نیز مهم است.

  برای شناسایی ساروج میتوانید از روش برش استفاده کنید که با استفاده از اره یا یک جسم برنده روی سطح بکشید اگر به صورت خرده و پودر بریده شد آن جسم ساروج است در غیر این صورت از جسم های دیگر و کانی ها می باشد . همچنین گفته شده که با ریختن آب و بنزین به صورت ترکیبی روی آن اگر ساروج باشد تغییر رنگ داده و سیاه می شود.

   

  نحوه تخریب ساروج

  برای تخریب ساروج راه های متفاوتی وجود دارد مانند :

  – استفاده از انواع اسید های خورنده ساروج که با آهک درون ساروج واکنش نشان میدهد و آنرا نرم می کند. این نحوه تخریب متاسفانه روی تمامی انواع ساروج جوابگو نیست و تنها طیف اندکی از آنها با این روش تخریب می شوند . برخی شکستن ساروج با سرکه را پیشنهاد می کنند که سرکه همان اسید استیک تضعیف شده است و برای این مورد اصلا انتخاب مناسبی نیست ! استیک اسید خودش یک اسید بسیار ضعیف است و به هیچ عنوان نمیتواند در این فرایند کمکی بکند.

  – استفاده از گازوئیل برای خراب کردن ساروج روشی است که بیشتر خرافی است و در 99 درصد مواقع جوابگوی نیاز شما نیست. برخی معتقد هستند که با آتش زدن ساروج مواد فیلر موجود در آن مانند پشم و گاه و … می سوزد و استحکام آن از بین می رود. اما به طور کلی این قضیه غیر علمی و عملی است زیرا این پشم ها درون بافت ساروج رفته و با سوختن خارج نمی شود . فیلم شکستن ساروج با گازوئیل نیز زمانی منتشر شد که

  – تخریب با تجهیزات مکانیکی مانند مته ، چکش ، واتر جت ، پیکور و … نیز برای تخریب ساروج امکان پذیر است اما مشکلات آن بسیار زیاد است از جمله زمانبر بودن کار که برای پروژه های برون شهری مسئله بسیار مهمی است و همچنین سختی کار در این فرایند بسیار بالاست . در برخی مواقع مانند تخریب با واتر جت نیازمند هزینه های هنگفت و میلیاردی جهت تهیه این دستگاه دارد.

  – استفاده از مواد انفجاری یکی از راه های تخریب ساروج است که میتوان با استفاده از دینامیت C4 این تخریب را تکمیل کرد اما مشکل خاص خودش را دارد. برای تخریب با مواد منفجره اولین مشکل گرفتن مجوز تخریب با انفجار است زیرا تهیه و خرید و فروش مواد انفجاری جرم بوده و تنها توسط نهاد های مربوطه این امر ممکن است . دومین مرحله استفاده از مواد انفجاری است که نیاز به متخصص تخریب یا درواقع تخریبچی دارد و افراد عادی نمیتوانند به راحتی این کار را انجام دهند. مسئله سوم صدای بسیار زیاد فرایند های انفجاری است که موجب نارضایتی در مناطق مسکونی و نزدیک به آن است زیرا تا فاصله 5 کیلومتری صدای آن شنیده می شود .

  راحت ترین راه شکستن ساروج استفاده از مواد تخریب کننده کتراک است. اما نمیتوانید هر کتراکی را برای استفاده بر روی ساروج استفاده نمایید زیرا قدرت و کیفیت آن بسیار حائز اهمیت است. برای تخریب ساروج استفاده از کتراک های ایرانی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود زیرا این محصولات برای تخریب بتن های معمولی طراحی و ساخته شده اند و توان تخریب ساروج با سختی بالا را ندارند.

  تهیه ساروج های آلمانی بتونامیت بهترین راه برای تخریب ساروج است که با کمترین هزینه و زمان میتوانید به راحتی تخریب خود را تا عمق بسیار بالا انجام دهید. تخریب با کتراک کاملا بی صدا است و حتی در مناطق مسکونی قابل اجراست. به دلیل ایمن بودن کتراک نیازی به دریافت مجوز جهت خرید کتراک یا استفاده از آن وجود ندارد و به راحتی میتوانید این کار را انجام دهید . برای آموزش استفاده از کتراک نیز میتوانید در سایت ما مقاله مربوطه را مطالعه نموده و ویدیو آموزشی را مشاهده کنید که پس از آن یک کارگر ساده نیز میتواند فرایند تخریب را برای شما تکمیل کند و نیروی متخصص تخریب نیازی نیست.

  ساروج شکسته شده

  ساروج شکسته شده

  خرید تخریب کننده ساروج

  به منظور تخریب ساروج روش های بالا بسیار متنوع بودند که برای شما شرح دادیم اما بهترین راه خرید کتراک است. برای خرید کتراک بایستی از منابع معتبر خرید کنید ، شرکت ما با سابقه طولانی مدت در ضمینه تامین تولید و واردات کتراک تخصصی تخریب ساروج است. برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول با تیم ما در تماس باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *